• Domů
  • Novinky
  • Škoda získala čtyři ocenění ve čtenářské anketě Auto Trophy 2023
Škoda získala čtyři ocenění ve čtenářské anketě Auto Trophy 2023

› Čtenáři tištěné a elektronické verze odborného magazínu Auto Zeitung zvolili značku Škoda podesáté za sebou nejlepší importovanou značkou
› Elektromobil Škoda Enyaq se prosadil jako vítěz mezi importovanými elektrickými SUV do 50 000 eur
› Kompaktní vůz Škoda Kamiq vyhrál v kategorii ‚Nejlepší importované SUV do 30 000 eur
› Škoda Superb získala více než třetinu hlasů a zvítězila mezi importovanými vozy střední třídy

Mladá Boleslav, 22. listopadu 2023 – Značka Škoda získala v renomované anketě Auto Trophy od čtenářů a internetových uživatelů odborného magazínu Auto Zeitung hned čtyři ocenění, přičemž zvolili značku Škoda podesáté za sebou nejlepší importovanou značkou. Škoda Enyaq získala první místo v hodnocení importovaných elektrických SUV do 50 000 eur, Škoda Superb zvítězila mezi importovanými vozy střední třídy a Škoda Kamiq se umístila na čele v kategorii importovaných SUV do 30 000 eur.
 

Čtenáři tištěné a elektronické verze magazínu Auto Zeitung opět zvolili značku Škoda jako nejlepší importovanou značku, čímž si česká automobilka zajistila tento titul od roku 2014 již podesáté v řadě. Pro 12,1 procenta hlasujících patří značka Škoda mezi nejlepší. Škoda je v Německu již 14 let nejúspěšnější importovanou značkou, tamější trh je navíc pro mladoboleslavskou automobilku v současnosti největším odbytištěm.

Mezi importovanými elektrickými SUV do 50 000 eur zvolila více než pětina čtenářů na první pozici elektromobil Škoda Enyaq. 22,1 procenta odevzdaných hlasů se odráží také ve statistice registrací, neboť v říjnu 2023 se Enyaq v Německu poprvé vyhoupl do čela všech nově zaregistrovaných elektrických vozů. Vrcholný elektromobil značky je neustále vylepšován, a tak v provedení pro modelový rok 2024 nabízí zvýšený výkon, kratší časy dobíjení a delší dojezd.

V kategorii importovaných SUV do 30 000 eur se Škoda Kamiq se ziskem 16,8 % hlasů umístila na první příčce. Pro letošní modelový rok byl tento crossover podroben rozsáhlé modernizaci. Propracovanější design zvýrazňuje robustní vzhled ve stylu vozů SUV. Špičkové světlomety Matrix LED dodávané na přání a vyšší podíl recyklovaných a přírodních materiálů v interiéru jsou dalšími typickými znaky aktuálního provedení modelu Kamiq.

Mimořádného výsledku dosáhla Škoda Superb – tento prostorný univerzální vůz, pro který hlasovalo 34,5 procenta účastníků ankety, s odstupem zvítězil v hodnocení importovaných vozů střední třídy. Před nedávnem představená zcela nová 4. generace má veškeré předpoklady posunout tuto modelovou řadu o další úroveň výše. Nabízí sofistikovaný design, více místa, vyšší komfort a jedinečné technologie. I nadále budou moci zákazníci u modelu Škoda Superb volit mezi provedením kombi, vč. plug-in hybridní verze s čistě elektrickým dojezdem přes 100 km, a liftback.

36. ročníku ankety, kterou magazín Auto Zeitung vyhlásil v tištěných vydáních a na svých webových stránkách, se zúčastnilo více než 9 300 automobilových fanoušků. Ti přitom vybírali své oblíbené modely ze 14 kategorií v rámci celkového hodnocení a hodnocení importovaných vozů. Ve čtyřech kategoriích značek se navíc jednalo o preferované automobilky.