• Domů
  • Novinky
  • Modernizovaná Škoda Octavia má český ceník, navzdory mnoha vylepšením se její ceny nezvýšily
Modernizovaná Škoda Octavia má český ceník, navzdory mnoha vylepšením se její ceny nezvýšily

› Tři výbavové stupně a pět motorizací, doporučené prodejní ceny od 629 900 Kč včetně DPH
› Nabídková struktura se brzy rozroste, v druhém pololetí přibydou další varianty z obou stran cenového spektra
› Ekologické materiály a řada dalších inovací, motor 1,5 TSI 85 kW nahrazuje dosavadní tříválec 1,0 TSI 81 kW

Mladá Boleslav, 27. března 2024 – Krátce po uvedení limitované edice First Edition vstupují na český trh další varianty modernizovaného modelu Škoda Octavia. Zákazníci mají na výběr 3 výbavové stupně a 5 motorizací, doporučené prodejní ceny začínají na částce 629 900 Kč včetně DPH. Další specifikace výbav a nejvýkonnější pohonná jednotka ve verzi RS obohatí nabídku nejprodávanějšího modelu značky Škoda v druhé polovině letošního roku.


Vyspělejší výbava a vyšší podíl ekologických materiálů
Dlouhodobě nejprodávanější model českého trhu prošel modernizací, která přinesla nejen inovovaný vzhled s novým předním i zadním nárazníkem a přepracovanou maskou chladiče. Novinkou jsou také přední světlomety Matrix-LED druhé generace ve spojení se zadními svítilnami Top LED s animovanými ukazateli směru a několik nových designů kol z lehké slitiny. Kromě toho se zvýšil podíl udržitelných materiálů v interiéru. Zejména na sedadlech, přístrojové desce a výplních dveří. Úroveň aktivní i pasivní bezpečnost dále pozvedly nové asistenční systémy. Rozpoznání únavy a pozornosti řidiče nyní využívá širokou škálu informací a parametrů k vyhodnocení řidičova chování a dalšího vylepšení se dočkalo rozpoznávání dopravních značek. Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic patří nyní do standardní výbavy všech modelů.

Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici 15wattové bezdrátové rychlonabíjení chytrých telefonů s chlazením. Konektory USB-C mají nyní výkon 45 wattů a nabízejí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve. Poprvé se v modelové řadě Octavia objevuje nová funkce u bezklíčového systému Kessy, která automaticky odemkne vozidlo, jakmile se řidič s klíčem přiblíží do vzdálenosti 1,5 metru od vozu, a stejně funguje i samočinné zamykání, stačí od automobilu odstoupit. Modernizovaná Octavia přináší také prvky Simply Clever. Na přání může být kombi vybaveno automatickým odjištěním roletového krytu, které usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru. Svou premiéru má také speciální odkládací schránka na středovém tunelu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo láhev. Multifunkční kapsa v zavazadlovém prostoru nyní obsahuje dva variabilní háčky. Škrabka na led v krytu uzávěru palivové nádrže nebo deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou vyrobeny z recyklovaných plastů.

Mild-hybridní technologie pro 1,5 TSI s převodovkou DSG
Paleta pohonných jednotek začíná novým benzinovým motorem 1,5 TSI s výkonem 85 kW (115 k), který nahrazuje zážehový tříválec 1,0 TSI s výkonem 81 kW (110 k). Nový čtyřválec stejně jako jeho výkonnější verze 1,5 TSI/110 kW (150 k) je ve spojení se sedmistupňovou samočinnou převodovkou DSG vybaven mild-hybridní technologií. Vznětový motor 2,0 TDI disponuje nejvyšším výkonem 110 kW (150 k). Roli základního výbavového stupně bude zatím plnit specifikace Selection, která nahrazuje dosavadní Ambition a přidává rozpoznávání dopravních značek, rozpoznání pozornosti řidiče a větší displej infotainmentu s úhlopříčkou 10″. Vyšší stupeň Top Selection se stává náhradou za Style a vrcholnou specifikací zůstává First Edition Ultimate ze zaváděcí série.

Bez navýšení: doporučené prodejní ceny zůstávají stejné jako u dosavadního provedení
Přestože modernizace přinesla designová a technická vylepšení i obohacení výbavy, doporučené prodejní ceny se nezměnily. Například Škoda Octavia Selection 1,5 TSI 110 kW se šestistupňovou manuální převodovkou vychází na stejných 679 900 Kč včetně DPH jako dosavadní Škoda Octavia Ambition 1,5 TSI 110 kW. To samé platí i pro ostatní varianty. Provedení Selection 2,0 TDI 110 kW se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG vyjde na 779 900 Kč včetně DPH. Příplatek za kombi činí vždy 40 000 Kč. Na aktuálně dostupné varianty již všichni autorizovaní prodejci vozů Škoda v České republice přijímají objednávky. První vozy budou zákazníkům předány na přelomu druhého a třetího čtvrtletí.

Druhé pololetí otevře další možnosti
Během krátké doby bude doplněn vznětový motor 2.0 TDI s výkonem 85 kW (115 k). V druhé polovině letošního roku pak dojde k rozšíření nabídky o další varianty. Základní specifikace se bude nově jmenovat Essence a nahradí dosavadní Active. Na místo Style Exclusive přijde výbavový stupeň Exclusive Selection a samozřejmě se dostane i na sportovně laděná provedení Sportline a RS. Škoda Octavia RS dostane agregát 2,0 TSI s výkonem 195 kW (265 k) výhradně se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem předních kol. V průběhu roku 2025 pak na český trh vstoupí Octavia s pohonem všech kol, kterou bude pohánět motor 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k).